Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?
Всього 6 чоловік

Увага! Конкурсні випробування та критерії оцінювання (до конкурсу на заміщення вакантної посади директора закладу освіти).

Дата: 12 лютого 2021 о 12:39
Автор: Зинчук М. І.

Конкурсний відбір переможця конкурсу здійснюється за результатами:

1. Перевірки на знання законодавства України у сфері освіти, зокрема Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої  освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням КМУ від 14 грудня 2016 року №988-р та інших нормативних актів у сфері загальної середньої освіти. Перевірка здійснюється у формі письмового тестування (від 30 до 50 тестів), кожен тест оцінюється в 1 бал, час для виконання до 60 хвилин.
  2. Перевірка професійних компетентностей, що відбувається шляхом письмового вирішення ситуаційного завдання. Час для виконання - 20 хвилин. Максимальне оцінювання – 10 балів.
  3. Публічна та відкрита презентація державною мовою перспективного плану розвитку закладу освіти, а також надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії щодо проведення презентації. Час на виступ з презентацією 30 хвилин. Максимальне оцінювання – 100 балів.

Зразки ситуаційного завдання та тестів:

Ситуація 1.

Завуч школи, вчитель математики, не підготував вчасно важливі документи (замовлення документів про освіту), чим створив несприятливу ситуацію у роботі і отримав догану за недобросовісне виконання обов'язків. У той же час стає відомо, що його учень здобув перемогу на олімпіаді обласного рівня.

Чи правильно буде одразу після покарання заохочувати і визнавати заслуги підлеглого?

Як правильно вчинити директору  у даній ситуації?

Ситуація 2.

Учень 10-го класу на уроках історії займався з великим небажанням. Учитель не змогла знайти контакт із учнем, часто робила йому грубі зауваження з приводу його ставлення до знань. Учень у відповідь на це навмисно порушував дисципліну. Одного разу він так поводився на уроці, що вчителька попросила його вийти з класу. Учень відмовився виконати прохання вчителя. Тоді вона підійшла до його столу, взяла портфель і викинула в коридор. Учень підійшов до столу вчительки, узяв її сумку і викинув уздовж класу.

Чи вважаєте Ви правильними дії вчителя?

Що має зробити керівник закладу?

Тестві завданя будуть складені, орієнтуючись на необхідність комплексно перевірити знання учасників конкурсу щодо:

• системи освіти (у тому числі загальної середньої), її складників;
  • забезпечення доступності загальної середньої освіти;
  • статусу закладу освіти, у тому числі автономії, а також утворення/реорганізації/ліквідації/ перепрофілювання закладу освіти;
  • повноважень засновника та керівника закладу освіти;
  • органів управління в закладі освіти, у тому числі органів самоврядування;
  • учасників освітнього процесу, їх прав та обов'язків;
  • організації освітнього процесу в закладі освіти;
  • забезпечення умов для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами;
  • створення безпечного освітнього середовища, зокрема запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі освіти;
  • професійного розвитку педагогічних працівників, у тому числі підвищення кваліфікації;
  • фінансування здобуття загальної середньої освіти, оплати праці педагогічних працівників;
  • забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності в закладі освіти, у тому числі дотримання академічної доброчесності.

Приклади тестових завдань для проведення конкурсу на посаду
керівника закладу загальної середньої освіти

Приклад 1:

Який тип закладу забезпечує здобуття базової середньої освіти?

1) початкова школа;

2) гімназія;

3) ліцей;

4) науковий ліцей.

Приклад 2: Хто затверджує статут закладу освіти?

1) засновник або уповноважений ним орган (особа);

2) керівник закладу освіти;

3) колегіальний орган управління закладу освіти;

4) колегіальний орган громадського самоврядування закладу освіти.

Приклад 3: Що містить освітня програма?

1) вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за програмою;

2) перелік освітніх компонентів та їх логічну послідовність;

З)загальний обсяг навчального навантаження та очікувані результати навчання здобувачів освіти;

4) всі відповіді вірні.

Приклад 4: Які форми здобуття освіти є індивідуальними?

1) денна, вечірня, заочна, дистанційна, мережева;

2) дистанційна, мережева, дуальна, педагогічний патронаж;

3) екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж;

4) екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж, дистанційна.

Приклад 5: Що належить до обов'язків засновника закладу освіти?

1) сприяти розвитку здібностей здобувачів освіти, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров'я;

2) ініціювати і брати участь у дослідженнях з питань освіти та оприлюднювати результати таких досліджень;

3) повідомляти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;

4) забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.